Wszystko co musisz wiedzieć o przewozach do krajów Europy Zachodniej.

dobre podróże

Przewozy do Zachodniej Europy są obecnie bardzo bezpieczne i w większości przypadków komfortowe. Mowa oczywiście o busach. Przygotowując się do zagranicznego wyjazdu należy jednak wiedzieć kilka istotnych rzeczy. 

Jak to jest z tymi przewozami busem?

Rynek przewozów pasażerskich z Polski do krajów Europy Zachodniej jest rynkiem szybko rozwijającym się. Mnogość firm oferujących przejazdy busami pozwala wybrać najlepszą ofertę spośród dostępnego szerokiego wachlarza usług. Każda z firm posiada swoją stronę internetową, często telefoniczną linię konsultacyjną lub systemy rezerwacyjne. Łatwo więc je odnaleźć i dokonać rezerwacji.

Co powinniśmy i możemy zabrać ze sobą?

Wybierając firmę przewozową warto zapytać o to, ile bagażu możemy zabrać ze sobą. Najczęściej są to dwie torby (około 20 kilogramów każda) oraz bagaż podręczny poniżej 10 kilogramów. Zapewne znajdą się firmy, które przyjmą pasażera z większym bagażem. Jeśli więc szczególnie Ci na tym zależy będziesz musiał poszperać w sieci i odnaleźć odpowiedniego przewoźnika.

Czy podróżowanie busem jest równie wygodne, co autokarem?

Cóż, zależy to od przewoźnika i floty przewozowej, jaką dysponuje. Trzeba jednak pamiętać, że podróże, o których mowa są długie. Busy używane do przewozu pasażerów na długie dystanse są lepiej wyposażone, od tych kierowanych na krótkie trasy. Standardem są wygodne siedzenia. Niemal w stu procentach możemy też liczyć na klimatyzację. Przewoźnik stara się też zazwyczaj jakoś umilić nam wielogodzinny przejazd. Standardem stają się darmowe sieci WiFi. Często jest też niewielki telewizor, na którym wyświetlane są filmy. Gdy podróż ma miejsce nocą większość pasażerów śpi, ale gdybyś nie miał na to ochoty powinieneś mieć do dyspozycji lampkę, przy której będziesz mógł czytać. Standardem są też wyloty powietrza zlokalizowane nad głową. Gdybyś cierpiał z powodu gorąca możesz je uchylić i skierować na siebie strumień powietrza.
Busy w przeciwieństwie do autokarów zwykle nie posiadają WC lub mają one niewielką, szybko kończącą się pojemność. Ale za to zatrzymują się średnio co dwie i pół, trzy godziny w miejscach, gdzie można skorzystać z toalety.

Przewozy do Europu Zachodniej, ale dokładnie gdzie?

W zasadzie nie ma kraju w Europie, do którego z Polski nie można by dojechać busem pasażerskim.
Najpopularniejszym kierunkiem podróży nadal są nasi sąsiedzi Niemcy. Busy do Niemiec kursują najczęściej, ponieważ z rejonów zachodniej Polski do większych miast tego kraju nie jest daleko.
Koszt biletu, w zależności od miasta, z którego zamierzmy wyjechać i do jakiego zamierzamy dotrzeć jest różny, ale zaczyna się od 240 złotych wzwyż. Oczywiście wychodzi taniej, jeśli zakupimy od razu bilet w obie strony.
Busy do Holandii i busy do Belgii kursują dość często. Aby dojechać do tych krajów trzeba zrobić dłuższą trasę, ale ceny biletów są bardzo podobne i również zaczynają się od około 240 złotych.
Busy do Anglii, bardzo popularnego kierunku podróży Polaków, jadą naturalnie jeszcze dłużej. Anglia leży na wyspie, na którą trzeba się jakoś dostać. Drogi są dwie. Jedną z nich jest Eurotunel prowadzący z Calais we Francji do Folkestone w Wielkiej Brytanii. Drugą opcją jest prom, na tyle duży, aby mógł zabrać pasażerów wraz z busem, którym podróżują. Cena biletów zaczyna się od 340-350 złotych. 

Busy przewozowe, komfortem jazdy, nie ustępują autokarom. Podróżowanie nimi może być bardzo przyjemne i równie szybkie.