Szwecja - przewozy do Skandynawii

Jednym z ciekawszych krajów Europy, leżącym w jej północnej części jest Szwecja, należąca do grupy państw skandynawskich, regionu obejmującego również takie kraje jak Norwegi i Dania.

Szwecja – kraj wart zwiedzania

Szwecja, państwo leżące na Półwyspie Skandynawskim, z racji swojego położenia jest raczej chłodnym krajem. Daleko, na jej północnym krańcu klimat jest na tyle zimny, że natrafienie na naturalny lodowiec lub wieczną zmarzlinę nie jest czymś niezwykłym.
Jest to kraj zaliczany do dużych państw pod względem powierzchni, patrząc na mapę widzimy, że jest znacznie dłuższy niż szeroki, lecz zamieszkuje go stosunkowo niewiele osób – na przeszło 400 tysiącach kilometrów kwadratowych żyje około 10 milionów ludzi (dla porównania - w Polsce na powierzchni około 312 tysięcy km2 mieszka ponad 38 milionów obywateli). Powierzchnia Szwecji ze względu na surowy klimat polarny panujący na jej północnych krańcach, w znacznym procencie jest niezamieszkała .

Pomimo wszystkich niedogodności, kraj ten jest bardzo popularny wśród turystów, którzy gremialnie odwiedzają Szwecję tak w okresie letnim, jak i zimowym. Bardzo popularne sporty zimowe takie jak łyżwiarstwo czy narciarstwo, snowshoeing, snowmobilling czy kuligi zaprzężonych do sań reniferów, to codzienne atrakcje, charakterystyczne dla całej zimowej Skandynawii.

Ponieważ kraj ten leży na półwyspie istnieją trzy drogi dotarcia do każdego zakamarka tego państwa, a mianowicie: lądowa, morska i powietrzna.

Przewozy do Szwecji 

Najbardziej rozpowszechniona jest droga morska, promem, który na pokładzie pomieści i ludzi i samochody, więc jest to droga poniekąd najkrótsza i najwygodniejsza. Droga lądowa polecana jest dla wytrwałych – najkrótsza trasa z Polski do Szwecji biegnie przez Niemcy i Danię, natomiast jeżeli jesteśmy podróżnikami z zamiłowania, możemy wybrać trasę objazdową, dłuższą, ale bardziej interesującą, biegnącą przez kraje północno-wschodnie, docierając w ten sposób do najbardziej na północ wysuniętego punktu Szwecji. Firmy przewozowe w Polsce mają bezpośrednie połączenia lądowe z większością miast szwedzkich, zarówno na trasie krótszej, jak i dłuższej, jednak ze względu na odległość częściej wybierana jest trasa lądowa przez zachodnią Europę oraz trasa lądowo-morska.

Busem do Szwecji i całej Skandynawii - naprawdę jest to możliwe

Busami podróżują nie tylko ludzie ze W większości Polskich miast znajdziemy firmy transportowe oferujące przewóz autokarami czy busami na tereny Skandynawii, dłuższą lub krótszą trasą. Firmy te posiadają komfortowe autokary i przestronne busy z wysokim standardem wyposażenia. Znajdziemy tu monitory na których wyświetlane filmy uprzyjemnią czas podróży, dobrze zaopatrzony barek z aromatyczną, gorącą kawą i herbatą rozgrzeją pasażerów podczas planowanego postoju, klimatyzowane wnętrze pozwoli na ustawienie optymalnej temperatury, gniazda do których można podłączyć posiadane urządzenia elektroniczne typu telefon czy laptop, a także toaletę – której obecność na dalekich trasach jest obowiązkowa. Większość busów i autokarów ma również dostęp do internetu, więc dzięki komunikatorom internetowym nie stracimy kontaktu ze znajomymi i rodziną w czasie dalekiej podróży.swoimi bagażami. Przewoźnicy oferują również przewóz paczek do Niemiec, zwierząt, niestandardowych gabarytów, korespondencji. Nadanie przesyłki busem jest nie tylko tańsze od usługi kurierskiej, ale również skuteczniejsze – przesyłki nie giną i są dostarczane błyskawicznie do adresatów.